Maqedoni

Taravari: Regjimi i Gruevskit ra falë ASH-së

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, mbrëmjen e sotme ka dhënë një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në “News24”, një televizion në Shqipëri. Gjatë fjalës së tij Taravari tha…

Sport

Teknologji

Nga 32 miliardë dollarë në zero – Si ndodhi kolapsi brenda 24 orëve për kompaninë e njohur të kriptove

FTX Crypto Exchange i Sam Bankman-Fried, dikur një nga shkëmbimet më të mëdha të këtij lloji, u rrëzua në mënyrë ‘spektakolare’ javën e kaluar duke fshirë vlerën e 32 miliardë…

Shëndetsi

Nese e pini kafen esell ne mengjes, mjekja e njohur : Mund te shkaktoj kete problem qe eshte tejet i perhapur

Shumë njerëz e nisin ditën me një kafe në mëngjes. Por, ajo që shumë bëjnë gabim është ta pinë kafen esëll. Kjo, sipas mjekes nutricioniste Albana Daka është e gabuar.…

Nga faluset tek hudhra: Disa nga ushqimet qe ndihmojne grate per te lehtesuar procesin e plakjes

Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës, ne e dimë se një kombinim i kremrave të diellit, kremrave anti-plakje dhe kujdesi i vazhdueshëm do të na ndihmojnë të lehtësojmë procesin…

Kuriozitete

Ndryshime Klimatike

U arratis nga Burgu i Idrizovës, policia arrestoi 28-vjeçarin nga Saraji!

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se mbrëmë, në ora 22:22 në fshatin Saraj të Shkupit ka arrestuar një 28-vjeçar me iniciale N.N., transmeton TV21. “Ai kërkohej me fletarrest…