Boksieri shqiptar fitoi titullin WBC, legjenda Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjë’

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë…

New Yorku lejon thirrjen e ezanit me altoparlantë gjatë xhumave

Kryetari i New Yorkut, Eric Adams, ka konfirmuar se në këtë qytet ezani mysliman do të…

“Uluni me fëmijën tuaj dhe shpjegoni atij…” – Arben Taravari me disa këshilla për prindërit para fillim vitit shkollor

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, neurolog me profesion ka shkruar një shkrim në Facebook për prindërit,…

Reagon Ministria e Shëndetësisë ndaj hulumtimit të IRL-së: Nuk kemi paguar asnjë qindarkë për ambulantët

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar ndaj hulumtimit të “IRL-së”, duke bërë të ditur se si institucion…

Zbulohet linja e trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Maqedonisë përmes liqenit të Ohrit, 4 të arrestuar

Policia e Shqipërisë ka shkatërruar një rrjet që trafikonte lëndë narkotike përmes liqenit në drejtim të…

Policia e Kosovës nuk tërhiqet nga komunat veriore

Disa serbë lokalë janë mbledhur në Mitrovicë të Veriut, pas arrestimit të Millun Milenkoviq- Llune, i…

Taravari: Maqedonia nuk guxon të ketë Qeveri pa shqiptarët, do të mbledhim Kryesinë e partisë

Kreu i Aleancës për Shqiptarë, Arben Taravari thotë se po e analizojnë me kujdes situatën e…

Ahmeti i shkon Taravarit në Gostivar, çka po ‘luhet’?!

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot ka takuar kryetarin e ASH-së, Arben Taravari. Siç mëson INA…

Alimi: Më ofruan liri me kushtin, ta tradhëtoj Selën

Abdylfeta Alimi gjatë intervistës në “Rruga drejt…” ka deklaruar se gjatë qëndrimit në burg ka pasur…

Taravari paralajmëron Shaqirin: Emërto rektor apolitik, rreshtimi në anën e shkelësve të ligjit mund të mbart pasoja për ty

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari mëngjesin e sotëm ka dërguar mesazh direkt te ministri…