Vrasje dhe vetëvrasje në Maqedoni

Një vrasje dhe një vetëvrasje ka ndodhur sot në mëngjes në Demir Kapi. Lajmin e konfirmoi…

Arsovska: Deri në fund të këtij muaji transportuesit privatë do të kthehen në rrugët e Shkupit

Në emisionin “10MINUTA” në TV21, kryetarja e Shkupit, Danella Arsovska ka deklaruar se deri në fund…

Taravari vlerëson me “4+” higjienën publike në Gostivar

Higjiena publike në komunën e Gostivarit është 4+. Ky vlerësim vjen nga vetë kryetari Arben Taravari,…

Deputeti i ASH-së, Halil Snopçe do të monitoron zgjedhjet në Turqi

Halil Snopçe, në cilësinë e përfaqësuesit të Kuvendit të RMV-së, do t’i monitorojë zgjedhjet presidenciale dhe…

Hoxhë Drilon Gashi ka rrahur gruan e tij pas një konflikti familjar, zbulohen detaje për rastin

Ish-imami Drilon Gashi, gjatë viti 2018 kishte rrahur bashkëshorten e tij, për të cilën ishte gjykuar…

Aksident në autostradën Shkup – Tetovë afër Radishanit

Një aksident i rëndë para pak çastesh në autostradën Shkup-Tetovë afër Radishanit mes dy automjeteve ku…

Gjuajtje me kallashnikov në Vizbeg të Shkupit, plagoset një person

Një person ka mbetur i plagosur pas të shtënave me armë të zjarrit në Vizbeg të…

Zgjedhjet në Turqi, Rama del hapur në mbështetje të Erdoganit:

Kryeministri Edi Rama ka dalë hapur në mbështetje të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan në zgjedhjet…

Klinika Juridike e UT-së regjistrohet në regjistrin e Ministrisë së Drejtësisë, qytetarët do të përfitojnë ndihmë juridike falas

Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Krenar Lloga, më 5 maj…

Grubi: 350 mijë euro për rikonstruimin e rrugës “Parashqevi Qiriazi” në komunën e Çairit

Fokusi i gjithë Qeverisë, përveç realizimit të projekteve kapitale të Korridorit 8 dhe 10D, mbetet edhe…