Video: Shtatë vjeçari nxirret nga rrënojat i gjallë pas shtatë orëve

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.8 goditi Turqinë qendrore dhe Sirinë veriperëndimore herët këtë mëngjes, duke shkaktuar vdekjen e më shumë se 500 njerëzve dhe duke plagosur qindra të tjerë pasi ndërtesat u shembën në të gjithë rajonin.
Një fëmijë shtatë vjeçar, i cili mbeti i plagosur nga tërmeti, u shpëtua nga një ndërtesë e shembur në qytetin turk të Dijarbakırit, pasi ishte nën rrënoja për shtatë orë. /SHENJA/