Vendimi pas tërmetit, Erdogan: Harrojini ndërtesat më të larta se 4 kate

Presidenti turk, Rexhep Tayip Erdogan deklaroi se nuk do të  bëhet asnjë kompromis për arkitekturën që…

3 tërmete të njëpasnjëshme shkundin Turqinë

Sipas njoftimit të Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), 3 tërmete të mëdha kanë…

3 tërmete të njëpasnjëshme shkundin Turqinë

Sipas njoftimit të Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), 3 tërmete të mëdha kanë…

Familja ia kishte bërë gati varrin, por ajo del e gjallë nga rrënojat 258 orë pas tërmetit!

Një tjetër mrekulli në orën 258! Neslihan Kılıç u shpëtua i gjallë nga rrënojat e zonës…

Si pasojë e tërmetit në Turqi, vdiqën 70 shqiptarë

70 shqiptarë kanë vdekur si pasojë e tërmetit katastrofik në Kahramanmaras të Turqisë, ndërkaq tre të…

Momente gëzimi, në Siri nxirret gjallë nga rrënojat familja pesë anëtarëshe

Akoma po vazhdon operacioni i kërkim-shpëtimit në Siri dhe Turqi, pas tërmetit shkatërrues që goditi këto…

Türkiye, pas 78 orësh nën rrënoja shpëtohet një vajzë e re në Gaziantep

Në lagjen Islahiye të Gaziantepit, i prekur nga tërmeti, 17-vjeçarja Ünzile Sevimli u nxor e gjallë…

Video: Shtatë vjeçari nxirret nga rrënojat i gjallë pas shtatë orëve

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.8 goditi Turqinë qendrore dhe Sirinë veriperëndimore herët këtë mëngjes,…

Mbi 200 të vdekur nga tërmeti 7.8 shkallësh në Turqi

Një tërmet prej 7.8 shkallësh të Rihterit ka goditur të hënën juglindjen e Turqisë dhe veriun…

Putin, mesazh të ashpër Perëndimit për Vitin e Ri

Vladimir Putin u tregua i ashpër me vendet e Perëndimit në mesazhin e tij të Vitit…