Ndërron jetë ish-Papa Benedikt XVI

Ish-papa Benedikti XVI ka vdekur në rezidencën e tij në Vatikan, në moshën 95-vjeçare, pothuajse një…

Shpërthim në Turqi – shtatë të vdekur dhe katër të lënduar

Një shpërthimi i madh në një restorant në Aydin të Turqisë, la të vdekur shtatë persona…

Lajm i mirë: Bie çmimi i naftës në tregjet globale

Çmimet e naftës ranë të enjten, pasi rastet në rritje të Covid në Kinë ulen pritshmeritë…

Gjermania në kërkim të zanatçinjve, 250 mijë vende të lira pune

Ekonomia gjermane vuan nga mungesa e fuqisë punëtore. Kritikat e krerëve të ekonomisë gjermane lidhen me…

Moti ekstrem deri minus 45 gradë lë të vdekur 13 persona në Amerikë

Trembëdhjetë njerëz kanë vdekur në SHBA ndërsa vendi po përballet me një stuhi dimërore ekstreme me…

Dimri më i ftohtë i dekadave të fundit po afron

Një stuhi e madhe dimërore që përfshiu SHBA-në këtë javë mund të sjellë Krishtlindjet më të…

Sot fillon dimri, do të zgjasë 88 ditë, 23 orë e 36 minuta

Sot është dita e parë e dimrit, kur fillon solstici i dimrit, një fenomen astronomik të ditës…

Gjermani: Treni godet për vdekje dy mërgimtarë nga Kosova

Një aksident fatal ka ndodhur në Gjermani, ku dy mërgimtarë nga Kosova, janë goditur për vdekje…

Shqiptari në Angli qëllohet me pistoletë elektrike nga policia, ndërron jetë

Një 29-vjeçar shqiptar në Angli ka humbur jetën pasi u qëllua nga policia britanike me pistoletë…

Përsëri Bie çmimi i Naftës për shkak të rritjes së dollarit

Çmimet e naftës sërish ranë sot për shkak të shqetësimeve të kërkesës pas rritjes së normës…