Gjermani: Uji thyen xhamat dhe futet brenda tragetit

Stuhia e madhe që ka kapluar zonën e Hamburgut, ka bërë që uji të thyejë xhamat…

Afganistan, dramë si e Rayanit në Marok: a do shpëtojë Haidari 9-vjeçar?

Ekipet e shpëtimit në Afganistan po përpiqen të arrijnë një djalë 9-vjeçar të bllokuar prej dy…

Nisin bombardimet në Ukrainë, ndërhyn Ushtria

Ndërkohë që NATO dhe SHBA-të janë skeptike për tërheqjen e forcave ruse nga kufiri me Ukrainën, një…

Gjermania goditet nga një stuhi e fortë

Gjermania është përfshirë nga një stuhi e fortë me shpejtësi ere deri në 152 km/orë. Aeroporti…

Rusia në panik.!Ukraina nxjerr dronët “vrasës” Punisher

Ukraina ka investuar prej kohësh tek dronët ushtarakë, përfshirë ata nga Turqia, e në mesin e…

Sa viza i lëshoi Ambasada e Zvicrës për qytetarët e Kosovës?

Ambasada e Zvicrës bën të ditur se gjatë vitit 2021 janë lëshuar 19,737 viza të Shengenit…

Erdogan nxjerr armën e tmerrshme!! Habitet e gjith bota

Turqia ka nxjerrë një armë të re, të cilës zor se mund t`i shpëtojë një objektiv…

Qetësohen” tregjet: Bie çmimi i naftës pas lajmit për tërheqje të trupave ruse nga kufiri me Ukrainën

Çmimet e naftës dolën nga nivelet më të larta të shtatë viteve dhe ranë gati 2.5%…

Trupat ruse nisin tërheqjen nga kufiri me Ukrainën

Trupat ruse po drejtohen përsëri në bazat e tyre të përhershme pasi përfunduan me sukses stërvitjet…

Lufta për toka të huaja: Pas Rusisë, “çohet peshë” edhe Turqia

Bashkimi Evropian ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlut Cavusoglu në një…