Policia e Kosovës nuk tërhiqet nga komunat veriore

Disa serbë lokalë janë mbledhur në Mitrovicë të Veriut, pas arrestimit të Millun Milenkoviq- Llune, i…

Hoxhë Drilon Gashi ka rrahur gruan e tij pas një konflikti familjar, zbulohen detaje për rastin

Ish-imami Drilon Gashi, gjatë viti 2018 kishte rrahur bashkëshorten e tij, për të cilën ishte gjykuar…

Kosovë: Burri e rrah gruan në natën e Shën Valentinit

Një grua në Skenderaj është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj, në natën e Shën Valentinit,…

Taravari takon kryeministrin Kurti para se të niset për Tiranë

Siç thuhet në kumtesën e dërguar nga Aleanca për shqiptarët, Taravari falënderoi kryeministrin Kurti për urimin…

Për një ditë vidhen para brenda dy xhamive të Prishtinës

Të shtunën, në dy xhami të Prishtinës kanë ndodhur vjedhje. Rasti i parë ishte në rrugën…

Aksidenti tragjik në rrugën e Arbrit, humbin jetën dy vëllezër dhe një grua

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të mërkure në Rrugën e Arbrit në…

Të mbetur pa punëtorë, bizneset në Kosovë angazhojnë nga Bangladeshi, Nepali e Turqia

Bizneset në Kosovë gjatë vitit që shkoi janë përballur me mungesë të kuadrove të kualifikuara. Kryetari…

“Kobra” në gjak me 70 familje, dyshohet se i mori jetën edhe 31 vjeçarit

Dibran Hoxhaj i njohur me nofkën “Kobra” është i dyshuari kryesor për vr.as.je..n e 31 vjeçarit…

Vendosi të mos shiste më prodhime të Serbisë, kërrcënohet e sabotohet pronari i marketit gjilanas

Pronari i një marketi në Gjilan, Alban Osmani para disa ditësh kishte njoftuar që nuk do…

Iu anulua fluturimi, shqiptari sulmon policin në aeroport

Një person është arrestuar mbrëmë në Aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, shkruan Insajderi. I dyshuari…