Kush janë vëllezërit Osmani nga Kosova, miliarderët që u goditën nga EUROPOL

Në Kosovë, vëllezërit Osmani njihen si miliarderë të famshëm. Prej vitesh jetojnë në Gjermani, ku kanë…

“Kallen” serbët pas shatërvanëve me flamuj të Kosovës në Zagreb

Pak minuta më parë, ambasadorja e Kroacisë në vendin tonë, Danijela Barishiq, njoftoi se shatërvanët në…

Plani i Qeverisë Kurti për të porsalindurit, ja sa euro do të përfitojnë në muaj..

Plani i Qeverisë Kurti për të porsalindurit, ja sa euro do të përfitojnë në muaj.. -Kryeministri…

Digjet objekti i “Viva Fresh Store” në Ferizaj

Në Ferizaj është djegur objekti i “Viva Fresh Store”.Në videot e sigurara nga KorrektPress shihet zjarr…

Djali i veteranit merr rrugën e mërgimit, mes lotësh përshendet familjarët dhe mallkon ata që e sollën në këtë ditë

Ikja e të rinjëve nga Kosova po vazhdon në numër të madh, ndërsa arsyet janë të…

Osmani për situatën në Ukrainë: Ajo që po ndodh është abuzim flagrant i pushtetit nga ana e Rusisë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në një intervistë për radion britanike Times Radio ka thënë se…