FOTO/ Grupi i Kumanovës urojnë vitin e ri nga bùrgu

Demë Shehu nga “Grupi i Kumanovës” ka postuat një foto nga bu.rgu së bashku me shokët…

Arrestohet një shtetas i Kosovës në Maqedoni

Nga MPB njoftojnë se kanë arrestuar një shtetas të Kosovës, i dyshuar për kontrabandë me emigrantë.…

Hakerat “Anonymous” kërcënojnë Vuçiçin: Ki kujdes! Kosova nuk është pa mbështetje

Grupi i hakerëve “Anonymous” ka lëshuar një kërcënim në drejtim të presidentit serb Aleksandër Vuçiç në…

Shtetasi turk ndan ushqim falas për Policinë e Kosovës në vazhdën e tensioneve në veri

Shtetasi turk ndan ushqim falas për Policinë e Kosovës në vazhdën e tensioneve në veri Shtetasi…

LAJMI I FUNDIT / Vuçiq: Heqja e barrikadave do të nisë nesër në mëngjes

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova tha heqja e…

Aleanca për Shqiptarët mbështet protestën para ambasadës serbe në Shkup

Aleanca për Shqiptarët mbështet protestën e thirrur për më 29.12.2022 nga Shoqata e të Burgosurve dhe…

Vjosa Osmani shfaqet me rroba ushtarake !

Osmani si Zelenksi, shfaqet me rroba ushtarake: FSK është e gatshme dhe e përgatitur

Në këtë qytet shqiptarë Kunatat rrihen mes vete

Kunatat rrihen mes vete në Gjakovë Një rast i dhunës ka ndodhur në një familje në…

Mbyllet pika kufitare në Merdarë – bllokohen mërgimtarët

Pika kufitare në Merdar është mbyllur për qarkullim. Këtë e ka konfirmuar Qendra Kombëtare për Menaxhim…

Lajm i fundit/ Automjete të FSK-së nisën drejt Mitrovicës

Në një video të siguruar nga Gazeta10, shihen disa automjete të Forcës së Sigurisë së Kosovës…