Rekord: Shqiptarët në Zvicër për dy orë mblodhen 2 milionë CHF për xhaminë e re në Friburg

Bernë, 20 prill -Jemi deshmitare se diaspora e sotme shqiptare, kryesisht nga Kosova qe jetojne  dhe…

Zbulohet kujt i përket “thesari” me florinj, i gjetur mes rrënojash në Turqi

Nga rrënojat e Kahramanmaras, ekipet kanë nxjerrë ditën e djeshme një çantë me zinxhirë të trashë…

Tiranë digjet shtëpia – shpëton vetëm Kurani

Një rast ka ndodhur në një shtëpi të shkrumbuar nga zjarri në Tiranë. Zjarrfikësi Alban Barlika…

Burdushi dënohet me 4 vite e gjysmë burgim, do të paguaj edhe gjobë prej 42 mijë eurove

Është dënuar me 4 vite e gjashtë muaj burgim Hysri Peqani i njohur ndryshe si ‘Burdushi”.…

Besi dhe Xhensila ndrojnë fenë nga Muslimanë në Katolikë

Xhensila Murtezaj e shumë përfolur për dashurinë e saj me Besin tregoi që janë thashetheme ato…

E dhimbshme: Kjo ishte kërkesa e të riut shqiptar, që ndërroi jetë sot nga sëmundja e kancerit

Mëngjesin e sotëm Podujeva u trondit me lajmin për vdekjen e të riut Flakron Zeqiri (Bashota),…

Ky është fshati i Kosovës ku nuk festohet Viti i Ri, asnjë dyqan aty nuk shet raki

Ky është fshati i Kosovës ku nuk festohet Viti i Ri, asnjë dyqan aty nuk shet…

Gazetari Vojvoda: Ata që ulëronin në ndërtimin e xhamive të njëjtit hargjuan në petarda, harruan që bamirësia vjen pikërisht nga xhamitë

Gazetari mitrovicas Muharrem Vojvoda godet me postimin e fundit në cak, ja postimi i tij:“Sa lekët…

Afganistani prodhon makinën e parë vendase Mada 9

Qeveria talebane testoi prototipin e makinës së parë vendase, Mada 9, të prodhuar nga inxhinierë afganë.

Ndërron jetë në moshën 73 vjeçare,aktori i madh shqiptar Mirush Kabashi

Ndërron jetë në moshën 73 vjeçare,aktori i madh shqiptar Mirush Kabashi Mirush Kabashi ka qenë artist…