ASH, 5 pika për hyrje në Qeveri

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari nesër do të kenë një…

Pas mesnatës çmime të reja të karburanteve në Maqedoni

Pas mesnatës, çmimi i benzinave rritet për 1 denarë, ndërsa çmimi i naftës do rritet për…

Blegtori nga Tetova kërkon ndihmë nga qeveria

Blegtoria vazhdon të mbetet një ndër profesionet më të vështira. Abedin Adili, blegtor nga Tetova, i…

Qyteti i Shkupit edhe këtë vit me mbështetje financiare

Qyteti i Shkupit edhe këtë vit me mbështetje financiare për qendrat ditore për të moshuarit dhe…

Taravari ja bën 8 me 2 VMRO-DPMNE-së !

Arben Taravari: Nikollovskit dhe të tjerëve si ai u bëjmë thirrje të kthjellen dhe të reflektojnë,…

Transportuesit privat të hënën në protestë para NQP-së Shkup

Të hënën transportuesit privatë paralajmërojnë protestë para selisë së NQP Shkup në Avtokomanda. Sipas informacioneve të…

“Grupi Zjarrit” i futet Ahmetit në Kërçovë, ja kur do të mbahet takimi

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti pjesë e “Grupit të Zjarrit” nëpërmjet një postimi në Facebook ka…

FOTO/ Zbulohet e vërteta, Mickoski në vitin 2001 ishte në Iltali!

Edhe pse dit më parë, i pari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski e tha publikisht në media…

Arsovska me akuza për manipulime financiare në QKR

KËSHILLI I QYTETIT TË SHKUPIT KUNDËR BLERJES SË AUTOBUSËVE TË RINJ EKOLOGJIK Akuzat për ndryshimin e…

Qyteti i Shkupit ngriti padi penale ndaj çimentores “Titan Usje”

Qyteti i Shkupit sot ka dorëzuar padinë e paralajmëruar penale kundër çimentores “Titan Usje”, në të…