Policia arrestoi 7 persona në Shkup, ja për çka akuzohen

Ministria e Punëve të Brendhsme njofton se brenda tre ditëve (17-18-19 shkurt) policia ka kryer kontrolle…

Afër 17 mijë maqedonas dy vitet e fundit janë pajisur me shtetësi bullgare

Gjatë dy viteve të fundit është rritur ndjeshëm numri i maqedonasve që janë pajisur me shtetësi…

Shtrenjtohen dy produktet e preferuara të shqiptarëve, cigarja e kafja

Përveç çmimit të bukës, pemëve, perimeve, derivateve e të tjera janë rritur edhe çmimet e produkteve…

Alarmante: Ikja për punë jashtë vendit, po e lë ndërtimtarinë pa punëtorë

Nga Shoqata e ndërtuesve presin që për një kohë të shkurtër të marrin punëtorë nga vendet…

Nga nesër fillon ndryshimi i motit

I ndryshueshëm dhe me erë të dobët veriore do të jetë moti sot në Maqedoninë e…

Në Shkup i moshuari ndërron jetë nga goditja e rrymës elektrike

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se gjatë ditës së djeshme në ora 12.30 në…

A duhet t’u ndalohet policëve mbajtja e armës jashtë orarit? Flet eksperti i sigurisë

Pas incidentit me armë zjarri të ndodhur në fshatin Zllatar të Prishtinës, ku i vdekur ka…

Maqedoni: Plaçkiti marketin paradite, policia e arrestoi pasdite!

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 15:45…

Për çdo të punësuar me pagë minimale, shteti do të japë 1.197 denarë!

Pikërisht në mesditë para deputetëve të Komisionit Parlamentar për Punë dhe Politikë Sociale do të prezantohet…

Pritet të lehtësohen masat kufizuese në Maqedoni

Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali sot u shpreh se piku i valës së katër po shuhet…