Në “listën e zezë” amerikane në muajt e ardhshëm mund të shohim edhe dy emra tjerë

Ambasadorja amerikane Angela Ageler është decide se nevojitet përforcim i sistemit të jurisprudencës në vend dhe…

Mexhiti: Ahmeti të deklarohet kush është lider i BDI-së, ai apo Artan Grubi

Nënkryetari i BDI-së dhe njëri nga udhëheqësit e “Grupit të Zjarrit”, Izet Mexhiti ka kërkuar që…

Fatmir Mexhiti emëron 6 drejtorë të rinj në Klinikat e Shkupit

Qendra Klinike “Nënë Tereza” në Shkup do të ketë gjashtë drejtorë të rinj. Këtë sot e…

Kush i rrahu 2 kontrollorët e autobusëve në Shkup

Në Maxhari të Shkupit, gjatë ditës së djeshme një person ka sulmuar fizikisht dy kontrollorë të…

Lloga: Pa ndërkombëtarët nuk ka veting

Në intervistën e parë si ministër i Drejtësisë, Krenar Lloga në emisionin 200 tha se një…

Kreshnik Bekteshi: Makaronat do të lirohen për 10 për qind, çmimi i vajit për ushqim do të bjerë nën 100 denarë për litër

Deri në fund të javës qeveria do të marrë vendim për uljen e çmimit të makaronave…

Nga 16 ministri në Maqedoninë e Veriut, tetë drejtohen nga shqiptarët

Rikonstruimi i fundit i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, e cila aktualisht udhëhiqet nga Dimitar Kovaçevski…

“Koordinator i BDI-së në Çair”, Grubi i uron punë të mbarë Osmanit

Zv.kryeministri, Artan Grubi, përmes një postimi në Facebook, i ka uruar punë të mbarë Bujar Osmanit…

Ministri i Shëndetësisë D-r. Fatmir Mexhiti mer pjesë në Kongresin e Shëndetësisë që mbahet në Tiranë

Ministri i Shëndetësisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, D-r. Fatmir Mexhiti të marr pjesë në…

Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli…