Sa u shtrenjtuan çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendosur që të shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës. Në bazë…

MPB me konkurs për pranim në Njësitin special “TIGRAT”

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Departamenti për Detyra Speciale Policore dhe Njesiti…

Punëtorët e pastrimit të N.P Higjiena Komunale kanë vazhduar pastrimin e deponive të egra në komunën e Çairit.

Punëtorët e pastrimit të N.P Higjiena Komunale kanë vazhduar pastrimin e deponive të egra në komunën…

Sot shënohet përvjetori i 4 i ndarjes nga jeta të Abdilaqim Ademit


Sot, në fshatin Shemshovë do të mbahet homazh në përkujtim të jetës dhe veprës së Abdilaqim…

Kasami: Ata që kanë marrë rrogë dhe s’kanë punuar, do t’i kthejnë paratë

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami në mbrem në ClickPlus në TV21 ka komentuar kontratat…

Gjendet i vdekur një person në stacionin e autobusëve në Shkup

Nga Ministira e Punëve të Brendshme njoftojnë se pasditen e djeshme, respektivisht rreth orës 17:50 në…

Bastisje në Shkup, arrestohet shpërndarësi i lëndëve narkotike

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se sot me urdhër paraprak nga Gjykata Themelore Penale, policia…

Lajm i mirë: Ja sa do te rriten pensionet në Maqedoni

Zv. kryeministri për Çështje Ekonomike Fatmir Bytyqi për “24 Analiza” tha se po mendon të ndryshojë…

Sa janë rritur shpenzimet për jetë dhe çmimet me pakicë në Maqedoni

Shpenzimet për jetë në janar janë rritur për 1,5 për qind, ndërsa çmimet me pakicë për…

FILLON FORMIMI I KORRIDOREVE TË GJELBRA NË SHKUP

Sot në Butel ka nisur aksioni për rregullimin hortikulturor me formimin e korridorit të gjelbër në…