Erdogani bisedon me Kurtin për situatën në veri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka biseduar me kryeministrin Albin Kurti për situatën e krijuar…

Zgjedhjet në Turqi, Rama del hapur në mbështetje të Erdoganit:

Kryeministri Edi Rama ka dalë hapur në mbështetje të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan në zgjedhjet…

Vuçiq paralajmëron Turqinë: Dhënia e “Bayraktarëve” për Kosovën do të ndikojë marrëdhëniet tona

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka theksuar të martën se furnizimi me dron luftarak “Bayraktar” për…

Sipas portaleve serbe 11 kamionë të ngarkuar me armë moderne nga Turkiye janë nisur drejt Kosovës

Autoritetet shtetërore të Republikës së Serbisë jozyrtarisht kanë marrë informacion, nga kontrolli i kartelave, se aktualisht…

Protestë në Beograd “Mbrojtja e Kosovës” me maska dhe uniforma ushtarake

“Aksion patriotik në Beograd lidhur me përkeqësimin e situatës në Kosovë”. Së bashku me këtë koment,…

Shefi i NATO-s për Kosovën: Forcat tona janë gati

Jens Stoltenberg, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, në një intervistë për France 24, ka komentuar situatën…

Abazoviq: Duan të më vrasin!

Kryeministri i Malit të Zi me mandat teknik, Dritan Abazoviç, të martën ka akuzuar ish-zyrtarin e…

Pamje: Erdogan kërcënon Greqinë me “Tayfun”-in turk

Testi i raketave balistike të Turqisë po “frikëson” Athinën, tha presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, duke…

Vuçiq: Serbia të enjten dërgon kërkesë për vendosjen e trupave në Kosovë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar se të enjten do t’i dërgojë kërkesë komandantit të KFOR-it…

Rama me “ultimatum” për presidentin serb

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me një “ultimatum”, paralajmërimit të presidentit serb Aleksandër Vuçiç i cili la…