Moti bënë kthesën e cuditshme shumë shpejt, përgadituni për fundjavën që kemi përpara “Shi dhe ngrica”

Mòti dùket se ka nisùr të përshtatet me stinën dhe java mùnd të na sùprizòj herë…

Del parashikimi i motit për javën në vijim, ja kur rikthehen shirat

Sipas parashikimeve te SHMU, vendi përgjithësisht javën e ardhshme do të përfshihet nga masa ajrore të…

400 policët që u larguan në Veri janë zëvendësuar me policë nga qytete tjera të Kosovës

Rreth 400 vende të lëna bosh pas largimit të serbëve nga Policia e Kosovës, tashmë janë…

Cikloni sjellë shi dhe borë në Evropë!

Pas një kohe të gjatë të motit stabil për shkak të ndikimit anticiklonik dje dhe sot…

‘Nuk dua të jetoj më…’, britmat e nënës shqiptare në morgun në Itali pas humbjes së 3 fëmijëve dhe nipit në aksidentin tragjik

Anjeza dhe Ardian Hyseni humbën në një aksident tragjik në Itali në Reggia Emilia tre fëmijët dhe nipin. Mediat…

Mediat serbe: “Dronët e armikut” vëzhguan ushtrinë serbe afër Merdares, Vuçiç dha ​​​​urdhër të shkatërrohen menjëherë

Mediat serbe kanë lansuar një lajm që duhet të merret me rezervë. Ato shkruajnë se presidenti…

Regjistrimi përfundon të hënën,në Luginë të Preshevës mbi 100 mijë shqiptarë

Procesi i regjistrimit të popullatës dhe amvisërive i filluar me 1 tetor në Serbi, e që…

Prag lufte në Egje, Greqia i jep përgjigjen e papritur Turqisë

Me gjakftohtësi, por edhe me disa rezerva në lidhje me aftësitë e saj reale operacionale, Ministria…

Vuçiq: Kam informacione që Kurti po kërkon artileri që gjuan më shumë se 10 kilometra

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, të premten mbrëma ka folur edhe lidhur me pretendimet se “amerikanët…

DYSHIMET MBI VDEKJEN, DJALI I ZUKORLIQ TREGON ÇFARË U GJET NË GJAKUN E MYFTIUT TË NDJERË

Djali i Muamer Zukorliq, Usama Zukorliq, kryetar i Partisë për Drejtësi dhe Pajtim, tha se pas…