Moska “i shpall luftë” Turqisë/ I bllokoi kalimin luftanijeve ruse

Vendimi i Turqisë për të bllokuar disa luftanije ruse që të kalojnë nëpër ujërat e saj…

Zelensky njofton se Erdogan ka bllokuar kalimin e luftanijeve ruse në Detin e Zi

Presidenti i Ukrainës, Vlodomyr Zelensky, ka njoftuar që presidenti i Turqisë, Reccep Tayip Erdogan, ka ndaluar…

Çka po përgatit Vuçiqi? Blen sasi të mëdha ushqimesh dhe naftë

Çka po përgatit Vuçiqi? Blen sasi të mëdha ushqimesh dhe naftë. Presidenti serb Aleksandar Vuçiç njoftoi…

Skandal në Zvicër, zbulohen llogari bankare të personave nga Ballkani, mes tyre shqiptarë

Diteve te fundit ka plasur nje skandal nderkombëtar “Sekretet Zvicerane”, ku janë të fshehura paratë e…

Selçuk Bayraktar: Dronët turq janë më të mirët në botë

Selçuk Bayraktar vlerësoi dronët luftarakë dhe joluftarakë turq, të cilët po admirohen gjithnjë e më shumë…

Turqi: Ura më e gjatë në Evropë Çanakkale inagurohet me 18 mars

Inaugurimi i urës “Çanakkale 1915”, e cila lidh kontinentet e Azisë dhe Evropës, do të bëhet…

Historia e unazës së Mlladiqit që kishte çuar në identifikimin dhe arrestimin e tij!

Gjenerali KRlMlNEL e kishte një unazë të veçantë. Atë, siç thuhet, e mbajti shpesh gjatë kohës…

Lufta për toka të huaja: Pas Rusisë, “çohet peshë” edhe Turqia

Bashkimi Evropian ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlut Cavusoglu në një…

Çfarë po ndodhë!? Shqipëria thirrje qytetarëve të saj që të largohen nga Ukraina

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar në lidhje me zhvillimet pranë…