Nese e pini kafen esell ne mengjes, mjekja e njohur : Mund te shkaktoj kete problem qe eshte tejet i perhapur

Shumë njerëz e nisin ditën me një kafe në mëngjes. Por, ajo që shumë bëjnë gabim…

Nga faluset tek hudhra: Disa nga ushqimet qe ndihmojne grate per te lehtesuar procesin e plakjes

Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës, ne e dimë se një kombinim i kremrave të…

Si të zbardhni dhëmbët dhe largoni gurëzat për 5 minuta, natyralisht dhe pa shkuar tek dentisti!

Pllaka është akumulimi i mbeturinave ushqimore në sipërfaqet e brendshme dhe të jashtme të dhëmbëve. Kjo…

Ju ka ndodhur ? Pse ndjejmë sikur një pjesë e trupit “na ka zënë miza” dhe çfarë të bëjmë për ta parandaluar..

E keni provuar të paktën një herë që, pasi keni qenë në të njëjtën pozitë për…

Të gjithë e keni në oborr, por nuk e dini se është shumë më efektive sesa kimioterapia

Kjo bimë konsiderohet si rrënjë, por ka veti të shumta shëruese, e krejt çfarë duhet të…

Si ta shëroni dhimbjen e kokës pa ilaçe!

Sipas mjekëve, shumë faktorë mund të shkaktojnë dhimbje koke – ndryshimet e motit, stresi, hipertensioni, përkeqësimi…

Kushtoni vëmendje të veçantë këtyre katrorëve kur blini pastë të dhëmbëve

Shumica e njerëzve kur blejnë pastë të dhëmbëve e lexojnë vetëm emrin e kompanisë. Por, sa…

4 sinjalet e atakut kardiak që s’duhet t’i injoroni

1.Dhimbje në shpinë, qafë, nofulla dhe në krahë: Në përgjithësi simptomat e para të atakut kardiak janë…

3 arsye pse disa njerëz nuk preken nga covid-19

Juan José Badiola, drejtor i Qendrës për Encefalopatitë dhe Sëmundjet e Transmetueshme në Universitetin e Zaragozës,…

Shume njerez nuk e dijnë që janë të prekur nga Diabeti, derisa trupi i tyre jep keto shenja

Shume njerez nuk e dijnë që janë të prekur nga Diabeti, derisa trupi i tyre jep…