Zbulohet linja e trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Maqedonisë përmes liqenit të Ohrit, 4 të arrestuar

Policia e Shqipërisë ka shkatërruar një rrjet që trafikonte lëndë narkotike përmes liqenit në drejtim të…

Mërgimtarët drejt Vendlindjes, kolonat në kufirin Kroaci-Serbi deri në 3 km të gjata

Kolona të gjata janë krijuar në kufirin Kroaci-Serbi, ku gjenden shumë mërgimtarë që ia kanë mësyrë…

Mërgimtarë, kujdes kalimin nëpërmes Serbisë, parashihen dënime të larta

Të gjithë ata që marrin rrugë nëpër shtetin serb drejt vendlindjes ose në shtetet e perendimit…

Shqipëria blen dronë luftarakë ‘Bayraktar’ nga Turqia

Shqipëria ka firmosur marrëveshjen për blerjen e flotës së dronëve “Bayraktar” nga Turqia. Lajmi është bërë…

Përsëri bie çmimi i Naftës.!

Çmimet e naftës ranë në tregjet globale, duke rënë me më shumë se 11 për qind…

Shqipëria po pasurohet edhe më shumë / Presidenti i Azerbajxhanit: Gazi në Europë do kalojë përmes Shqipërisë

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev ndodhet sot në një vizitë të parë në vendin tonë së…

Goditet me grushta Sali Berisha

Ka nisur me përplasje protesta e opozitës në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Përplasja fizike ndodhi teksa…

Babë e bir, viktimat e para të përmbytjeve në Shqipëri

Uji i rrëmbyer ka marre përpara fuoristradën me të cilën ata udhëtonin së bashku me vajzën…

Artan Grubi mirëpret Edi Ramën në aeroportin e Shkupit

📍Aeroporti i Shkupit – Me Artan Grubin, zv.Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, për të nisur një…

E RËNDË / 22-vjeçarja KENIANE në gjendje kome pas “dhunës barbare” në TIRANË, u gjet e hedhur pas pallatit me trauma në kokë dhe brinjë të thyera

Një 22-vjeçare keniane dyshohet se është dhunuar barbarisht dhe është lënë të vdesë pranë pallatit ku…