Ja kur pritet bora e parë në këto ditë të nëntorit

Instituti Hidrometeorologjikka publikuar parashikimin për muajin e ardhshëm. Gjithashtu është bërë e ditur se kur pritet…

E tradhëtoi era e rëndë, shqiptari kapet me 17 kg marjuan në furgon

Një 40-vjeçar shqiptar, i cili po transportonte 17 kilogramë sytha marijuanë në një furgon, është arrestuas në Maella…

Të dielën ndryshon ora

Do të flemë një orë më shumë, por do të errësohet gjashtëdhjetë minuta më herët. Natën…

Berisha: Erdogani përzihet në punët e brendshme të Shqipërisë: S’e kemi vëlla!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar sot Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për…

Trupat tokësore të Kosovës dhe ato të Shqipërisë bëjnë stërvitje vëllazërore

Trupat tokësore të Forcës së Sigurisë së Kosovës stërviten së bashku me trupat homologe të vëllezërve…

Rama “befason” Kurtin, ia mbyll sytë në Berlin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka bërë një befasi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtin në…

Rama: Jemi në përfundim të marrëveshjes me Turqinë! Shqipëria do të marrë 6 dronë të armatosur ‘Bayraktar TB2’

Për herë të parë Shqipëria do të ketë dronë ushtarakë, fjala e fundit e teknologjisë. Tashmë…

Shqipëria blen raketa Javelin për të forcuar ushtrinë

Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi, ka thënë të shtunën se autoritetet shqiptare kanë blerë…

Rrëfehet nusja shqiptare që rrahu vjehrrin, vjehrrën, burrin dhe kunatin

Flet nusja shqiptare që rrahu vjehrrin, vjehrrën, burrin dhe kunatin. Etleva Korra është denoncuar për dhunë…

Integrimi, Rama: Shqipëria gati të ndahet nga Maqedonia e Veriut

Shqipëria do ndahet nga Maqedonia e Veriut në rrugën e saj drejt Bashkimit Europian. Këtë e…