Baza më e madhe e NATO ndërtohet në Shqipëri !

Një bazë e vjetër ajrore në Shqipëri pritet të kthehet në bazë taktike të operimeve për…

Rama për ukrainasit e ikur në Evropë: Do të jenë mirë, sepse nuk janë myslimanë!

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili ishte në Forumin e Diplomacisë të zhvilluar në Antalia…

Çfarë po ndodh në Tiranë? Qytetarët këmbëkryq në mes të rrugës, forca të shumta policie mësyjnë mbi protestuesit

Qytetarët në Tiranë po vijojnë të protestojnë që prej orës 17:00 të ditës së premte. Pas…

VIDEO/ Rama në forumin diplomatik të Antalias, përqafohet me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në forumin diplomatik të Antalias. Kreu i qeverisë ka publikuar…

Putin vendos Shqipërinë,Maqedoninë në listën e vendeve jomiqësore

Qeveria ruse miratoi një listë të vendeve dhe territoreve të huaja që kryejnë veprime jomiqësore kundër…

Ukrainasit në luftë e blejnë naftën me 1 euro/ litri, shqiptarët në paqe, gati 2 euro

Lufta në Ukrainë konsiderohet si një ndër shkaqet kryesore të shtrenjtimit të madh të karburanteve në…

Maqedonia e Veriut: 30 cent më lirë naftën se Kosova, mbi 50 cent më lirë se Shqipëria

Çmimet e naftës në Ballkan janë duke u ngritur çdo herë e më shumë. Gjatë ditës…

Rekord i ri, çmimi i naftës, shkon afro 2 euro

Arrin në nivele rekord çmimi i karburanteve në Shqiperi. Në pikat e shitjes me pakicë, çmimi…

Gjendet e masakruar familja shqiptare në Greqi, mes tyre edhe dy fëmijë 2 dhe 1 vjeç (Dyshimet e policisë)

Nje ngjarje e rende eshte regjistruar ne Greqi ku eshte gjendur e masakruar me thikë familja…

Ukraina kërkon vullnetarë, shqiptarët i ndalon ligji të luftojnë në vende të tjera

Thirrjes publike të presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky ndaj qytetarëve të huaj për t’iu bashkuar ushtrisë së…