OKB-ja miraton rezolutën e Shqipërisë dhe të SHBA-së për Ukrainën

Asambleja e Kombeve të Bashkuara ka miratuar rezolutën e propozuar nga SHBA-ja dhe Shqipëria, me qëllim…

Abazoviq në tubimin ku jehon kënga ”Le të valojë flamuri serb nga Prizreni në Rumi”

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq sonte ishte në një restorant në Bioç në shoqërinë e kryetarit të Komunës…

Ali Ahmeti: Të faleminderit për të gjitha Edi

Të faleminderit për të gjitha Edi. Me sytë kah horizonti i perspektivës së integrimit në Bashkimin…

Shqipëria shton prezencën ushtarake në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Forcat e Armatosura shqiptare do të shtojnë më tej kontributin me trupa në misionin e NATO-s…

Ali Ahmeti nesër në Tiranë, do të takojë Edi Ramën

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti bashkë me funksionarë të tjerë të partisë, nesër…

Zjarr i madh tymi mbulon nje qytet ne Shqipëri

Fabrika e peshkut në zonën e Shëngjinit në Lezhë është përfshirë nga flakët e zjarrit mëngjesin…

Në qytetin shqiptar arabët po ndërtojnë resort 1 miliard euro, me 3 hotele dhe 105 vila luksoze

Projekti “Mavrijan Luxury Resorts” ishte prezantuar në korrik, ndërsa këtë muaj në Ulqin duhet të vijnë…

Çfarë po ndodhë!? Shqipëria thirrje qytetarëve të saj që të largohen nga Ukraina

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar në lidhje me zhvillimet pranë…