Boksieri shqiptar fitoi titullin WBC, legjenda Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjë’

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë…

Futbollistit nga Gostivari ia vodhën 1.2 milionë euro

Vitin e kaluar, ndodhi një grabitje në shtëpinë e futbollistit të Levantes, Shkodran Mustafi (me prejardhje…

Paguhen 800.000 euro në muaj! Njihuni me binjakët që po ruajnë Kristiano Ronaldon, kanë qenë në Afganistan dhe lëvizin si hija e portugezit

Kristiano Ronaldo është kthyer në lojtarin më të paguar në botën e futbollit. Portugezi ka investuar…

Zyrtare: Ronaldo shkon në Arabi, te Al Nassr

Ylli portugez Cristiano Ronaldo do ta vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite, pasi ka kompletuar transferimin te…

Struganja Natyra Malo u zgjodh sportistja e Vitit në Atletikë në Maqedoni (FOTO)

Sot (28.12.2022) në Shkup, Federata e Atletikës së Maqedonisë së Veriut organizoi manifestimin “Zgjedhja e sportistëve…

A mundet Maroku të bëj mrekulli ndaj Francës? Cili është mendimi juaj?

Kombëtarja e Francës dhe ajo e Marokut luftojnë për biletën e fundit, që çon në destinacionin…

Komentonte Ndeshjen Argentinë – Hollandë, Ndërron Jetë Gazetari

Grant Wahl, një gazetar futbolli shumë i vlerësuar, vdiq të premten në Katar derisa po mbulonte…

17 milion euro i kushton Kosovës prurja e stadiumit nga Katari

Përkundër disa investimeve, stadiumet mbesin në një gjendje jo të mirë, derisa tashmë dihet se Kosova…

Shaqiri u kërkon falje tifozëve

 Shaqiri u ka kërkuar falje tifozëve pas humbjes së thellë, 6:1, të Zvicrës nga Portugalia. Zvicra…

Flamuri shqiptar në stadiumin ku luan Zvicra, mediat serbe të pakënaqura

Një flamur i madh shqiptar është shfaqur në stadiumin ku po luajnë Zvicra e Suedia. Po…