Mediumi anglez: Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli është i interesuar të blejë Man Utd

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga…

ÇFARË FOTO!
I gjithë ekipi i Marokut në Sexhde pas fitores historike kundër Belgjikës !

Maroko ka bërë befasinë e radhës në Kupën e Botës. Në ndeshjen e dytë të Grupit…

Pamje: A do i dhurohet Kosovës ky stadium i Katarit?

Pas Kupës së Botës në Katar, Federata e Futbollit të Kosovës mund të marrë dhuratë stadiumin…

Tifozi nga Katari bën shqiponjën në ndeshjen Brazil – Serbi

Një tifoz nga Katari e ka bërë shqiponjën, simbolin ikonik të shqiptarëve. Kjo ka ndodhur pikërisht…

I morën portofolin në Katar! Policia vendase trondit gazetaren nga Argjentina: Autorin e gjejmë, do t’i japësh ti 5 pesë vite burg apo ta dëbojmë, zgjidh?

Një gazetare në Argjentinë është gra.bitur në Katar dhe vendosi që të denonconte menjëherë rastin. Teksa…

Me ajet kuranor e me Bismilah, nis Botërori 2022

Ky ajet nga Kurani u lexua në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës. “O ju njerëz,…

Hapja solemne e “Qatar 2022” do të bëhet me lexim të Kuranit (Video)

Hapja solemne e Botërorit “Qatar 2022” do të bëhet nesër me fillim në ora 15:45, që…

“Shvercerat” Dhe “Ballistët” Do Të Zgjasin Dorën E Pajtimit Në Prekazin Legjendar Të Adem Jasharit

Do të marrë fund sherri ndërmejt dy tifo grupeve shqiptare në Maqedoninë e Veriut, “Shvercerave” dhe…

“Këto mostra s’përfaqësojnë vendin tonë”, Granit Xhaka: Ofroj ndihmë për gjyshen fisnike të dhunuar në Pejë

Futbollisti i Arsenlit Granit Xhaka ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Pejë, ku punonjësja në…

Islam Makhachev shpallet kampion, realizohet plani i babait të Khabib

Islam Makhachev është kampioni i ri i botës në UFC në peshat e lehta. Ai e…