Gëzuar, vëllezër shqiptarë, gazetari kroat ndërpret të ftuarin, sapo shënoi Shaqiri…

Zvicra fitoi përsëri ndaj Serbisë në Botëror pas suksesit 2-1 në Rusi 2018, përballje e paharrueshme…

Gruaja E Remo Freuler Që Luan Në Zvicër Qenka Serbe! Goli I Bashkëshortit Ndaj Serbisë E Ka Mërzitur

Gruaja E Remo Freuler Që Luan Në Zvicër Qenka Serbe! Goli I Bashkëshortit Ndaj Serbisë E…

Mediumi anglez: Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli është i interesuar të blejë Man Utd

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga…

ÇFARË FOTO!
I gjithë ekipi i Marokut në Sexhde pas fitores historike kundër Belgjikës !

Maroko ka bërë befasinë e radhës në Kupën e Botës. Në ndeshjen e dytë të Grupit…

Pamje: A do i dhurohet Kosovës ky stadium i Katarit?

Pas Kupës së Botës në Katar, Federata e Futbollit të Kosovës mund të marrë dhuratë stadiumin…

Tifozi nga Katari bën shqiponjën në ndeshjen Brazil – Serbi

Një tifoz nga Katari e ka bërë shqiponjën, simbolin ikonik të shqiptarëve. Kjo ka ndodhur pikërisht…

I morën portofolin në Katar! Policia vendase trondit gazetaren nga Argjentina: Autorin e gjejmë, do t’i japësh ti 5 pesë vite burg apo ta dëbojmë, zgjidh?

Një gazetare në Argjentinë është gra.bitur në Katar dhe vendosi që të denonconte menjëherë rastin. Teksa…

Me ajet kuranor e me Bismilah, nis Botërori 2022

Ky ajet nga Kurani u lexua në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës. “O ju njerëz,…

Hapja solemne e “Qatar 2022” do të bëhet me lexim të Kuranit (Video)

Hapja solemne e Botërorit “Qatar 2022” do të bëhet nesër me fillim në ora 15:45, që…

“Shvercerat” Dhe “Ballistët” Do Të Zgjasin Dorën E Pajtimit Në Prekazin Legjendar Të Adem Jasharit

Do të marrë fund sherri ndërmejt dy tifo grupeve shqiptare në Maqedoninë e Veriut, “Shvercerave” dhe…