Afganistani prodhon makinën e parë vendase Mada 9

Qeveria talebane testoi prototipin e makinës së parë vendase, Mada 9, të prodhuar nga inxhinierë afganë.

Nga 32 miliardë dollarë në zero – Si ndodhi kolapsi brenda 24 orëve për kompaninë e njohur të kriptove

FTX Crypto Exchange i Sam Bankman-Fried, dikur një nga shkëmbimet më të mëdha të këtij lloji,…

Çfarë po ndodhë me Bitcoin .!?

Çmimi i Bitcoin ra nën 17 mijë dollarë për herë të parë që prej Nëntorit 2020.…

Tesla do t’i japë 3 muaj pagë punonjësve ukrainas nëse ata rekrutohen për të luftuar!

Punonjësit ukrainas të Tesla-s, të cilëve u kërkohet të kthehen për të mbrojtur vendin e tyre,…

Bill Gates “paralajmëron botën” kundër Elon Musk

Manjati teknologjisë dhe vaksinave Bill Gates duket se ka i dhënë një paralajmërim botës në lidhje…

Kompania e Elon Musk do të fillojë testet e vendosjes së çipave në trurin e njerëzve

Kompania e miliarderit Elon Musk po përgatitet të nisë provat klinike të implantimit të çipit në…

Kështu do të duket iPhone 14 (Video)

Koncepti i fundit tregon një pamje të mundshme që do të zbukurojë gjeneratën e ardhshme iPhone…

Rrjeti 5G “huton” avionët! Anulohen qindra fluturime drejt SHBA-së

Qindra fluturime drejt Shteteve të Bashkuara dhe disa të tjera që ishin planifikuar të niseshin nga…

Mark Zuckerberg paralajmëron kundër fotove ‘screenshot’ të bisedave në ‘Messenger’ (fotot)

facebook