Bajrami te Milan? Trajneri i Empolit, Andreazoli zbulon gjithçka

Nedim Bajrami është kthyer në objektivin e skuadrave të mëdha për sezonin e ardhshëm. Në “pole-position” qëndron Milan, me kuqezinjtë që kanë shprehur interesimin për shërbimet e lojtarit shqiptarë.

Paraqitjet e Bajramit këtë sezon kanë bërë që ta kthejnë atë në një lojtarë shumë të rëndësishëm për skuadrën e Empolit, ndërsa disa zëra e lidhin me një largim të mundshëm të “xhevahirit” e kombëtares, drejt “San Siros”.

Ka qenë vetë trajneri i Empolit, Andreazoli, i cili pas ndeshjes me Milan, është shprehur se Bajrami do të ndjekë të njëjtën rrugë si Benacer që më herët ishte me Empolin dhe tani i përket kuqezinjëve.