Pamje: A do i dhurohet Kosovës ky stadium i Katarit?

Pas Kupës së Botës në Katar, Federata e Futbollit të Kosovës mund të marrë dhuratë stadiumin e parafabrikuar “974”, ku kombëtarja serbe do të luajë kundër Zvicrës.

Stadiumi “974” është ndërtuar nga kontejnerë transporti dhe çeliku modular, dhe emri i objektit tregon se sa kontejnerë janë përdorur në ndërtimin e tij.

Në fund të Kupës së Botës, stadiumi do të çmontohet dhe do t’i dhurohet një prej vendeve anëtare të FIFA-s./tesheshi