Shaqiri u kërkon falje tifozëve

 Shaqiri u ka kërkuar falje tifozëve pas humbjes së thellë, 6:1, të Zvicrës nga Portugalia. Zvicra eliminohet nga Botërori, ndërsa Portugalia kalon në çerekfinale.

“Është vështirë të thuhet diçka pas një ndeshje si kjo. Jemi shumë të dëshpëruar dhe do të doja t’u kërkoj falje të gjithë tifozëve në Zvicër në emër të ekipit. Kjo që treguam sot nuk është fytyra jonë e vërtetë. Por ky është futbolli”, ka thënë Shaqiri.